preloader

În perioada 1 septembrie 2019 - 31 august 2022,

ro-flag Liceul Tehnologic ”Sfântul Pantelimon” este membru în Parteneriatului strategic Erasmus+ cu titlul

„TOMORROW'S JOBS : THINK ABOUT YOUR FUTURE!”

nr. de referință 2019-1-FR01-KA229-062214_2

Țări partenere:

france-flag Franța

greece-flag Grecia

netherlands-flag Olanda

portugal-flag Portugalia

În cadrul acestui proiect, elevii vor lucra în mai multe sectoare, astfel încât vor descoperi diverse locuri de muncă. Ei vor studia slujbe cum ar fi cele de recepționer, inginer, mecanic, vânzător, asistent medical pentru a putea crea o broșură europeană care să promoveze aceste locuri de muncă.

Principalele obiective ale proiectului:

• Consolidarea încrederii în sine.
  • Oportunitatea pentru elevi să călătorească și să dorească să studieze sau să lucreze în viitor într-o altă tară.
  • A-i ajuta pe participanți să conștientizeze mai bine avantajele cetățeniei europene.
  • Îmbunătățirea aptitudinilor pentru limba engleză.
  • Ghidarea dezvoltării profesionale a cadrelor didactice datorită descoperirii unor noi sisteme de educație și a unor noi metode de predare.